JSSL Singapore International Soccer 7s 2017 Results

Dear Coaches/Managers,

On behalf of JSSL Singapore and our Guest of Honor, England International and Manchester United Double Winner Paul Parker, we would like to invite you to submit your team entries to participate in the 5th edition of the JSSL Singapore International Soccer 7’s 2017. This year there will be 10 Age Groups: - 7 Boys and 3 Girls.

There will be 4 venues this year with semi finals and finals being played at the Padang, in the heart of Singapore's Vibrant City Center.

Games will be 7-aside with a maximum of 12 players registered per team. All teams will play a minimum of 7 games during the 3 day tournament with teams playing at least 1 game every hour. Following positive reviews and feedback gathered from the 2016 edition, we have not only extended the number of days from 2 to 3 days, which is over the 2017 long Bank Holiday weekend at the beginning of May, but have also extended the length of games to 22mins for all Group Stage games and 26 mins for all Knock Out games.

At the JSSL International 7’s we can assure you that not only will your players and teams have a fantastic soccer experience but that your traveling parents, families and supporters will also be looked after and enjoy themselves.

For next years JSSL International 7’s, we will be increasing the number of teams to 240 across the 7 boys categories and 3 girls categories. Singapore based teams must look to enter a minimum of 4 age groups.

Teams will be selected based on ability and merit as we look to ensure a high competitive standard for the JSSL International 7’s. Overseas clubs that are able to enter teams in all age groups will be given preference.

Team registration will be immediate this year and will close once all 240 team slots have been taken up.

BOYS AGE GROUPS – 16 Teams Per Age Group

B9’s : Players must be born after Jan 1st 2008

B10’s : Players must be born after Jan 1st 2007

B11’s : Players must be born after Jan 1st 2006

B12’s : Players must be born after Jan 1st 2005

B13’s : Players must be born after Jan 1st 2004

B14’s : Players must be born after Jan 1st 2003

B16’s : Players must be born after Jan 1st 2001

 

GIRLS AGE GROUPS – 8 Teams Per Age Group

Group 12’s : Players must be born after Jan 1st 2005

Group 14’s : Players must be born after Jan 1st 2003

Group 16’s : Players must be born after Jan 1st 2001

Please Note: max 12 players per team, players can only play in 1 age group.

Fees - S$800 per team per age group & includes: team area + fans, water, event t-shirt and medals)

 

Please send in your Team Entry Request as soon as possible. Allocation of spots will be based on merit.

Please fill out all your information. For address, please use the team's address.

If you are applying with more than one team, you will get the chance to add more teams after you enter the information for the first team.

For the telephone number, please include the international dialling code.

 

Regards

Harvey Davis        &       Paul Parker

Managing Director & Guest of Honor

 

Show referees
Mon 1.5.2017
No. Category Time Pitch Home Away Result
338 Boys 9 08:00 Padang 1 Asia Pacific Soccer Schools LFA 2 2-0
340 Boys 9 08:00 Padang 2 Asiop Apacinti Royal Selangor Club 4-0
341 Boys 9 08:00 Padang 3 LFA ANZA 2 7-1
1350 Boys 12 08:00 Padang 4 Makati FC Turf City FC 1-0
1351 Boys 12 08:00 Padang 5 Euro Soccer Academy Tai Tam Tigers 2-1
1444 Boys 13 08:00 Stamford 1 Kowloon Cricket Club AKSIL 2-0
1445 Boys 13 08:00 Stamford 2 Lee Man Rangers Sports Beijing FC 0-1
1384 Boys 16 08:00 Turf City 1 group Gold Coast Football Academy 6-0
1385 Boys 16 08:00 Turf City 2 SCC Hougang United FC 3-1
1386 Boys 16 08:00 Turf City 3 AC Milan Academy Singapore AKSIL 1-2
1387 Boys 16 08:00 Turf City 4 Bedok Youth Soccerites Tampines Rovers FC 1-7
1388 Boys 16 08:00 Turf City 5 Royal Selangor Club Rising Stars Indonesia 2-1
1389 Boys 16 08:00 Turf City 6 Home United ANZA 0-1
1390 Boys 16 08:00 Turf City 7 group GFA Japan 3-1
1391 Boys 16 08:00 Turf City 8 Warriors FC ASSBI West Java 1-2
1428 Boys 11 08:00 United World College 1 ANZA JSSL Ramsey 3-0
1429 Boys 11 08:00 United World College 2 SSCA JSSL TTS 9-0
1430 Boys 11 08:00 United World College 3 Euro Soccer Academy AC Milan Academy Singapore 5-0
1431 Boys 11 08:00 United World College 4 JSSL CL 1 Chadwick International 3-0
858 Boys 10 08:30 Arena 1 ANZA Premier Football Academy 1-2
861 Boys 10 08:30 Arena 2 AFZA United FC GFA Japan 3-1
862 Boys 10 08:30 Arena 3 Asia Pacific Soccer Schools HK SSCA 1-0
863 Boys 10 08:30 Arena 4 Turf City FC ANZA 2 2-1
342 Boys 9 08:30 Padang 1 NFDP Akademi Tunas Petaling Perdana ANZA 1-0
343 Boys 9 08:30 Padang 2 JSSL Elite 8 FC YueYe 3-1
344 Boys 9 08:30 Padang 3 Tai Tam Tigers SSCA 1-0
1352 Boys 12 08:30 Padang 4 MFA Taipei Rising Star Soccer School Indonesia 1-3
1353 Boys 12 08:30 Padang 5 OAZ Football Academy JAPAN Society Select U12 6-1
1446 Boys 13 08:30 Stamford 1 JSSL Elite OAZ Football Academy 1-0
1447 Boys 13 08:30 Stamford 2 Makati FC Chelsea FC Soccer School Singapore 0-2
1400 Boys 16 08:30 Turf City 3 Geylang International FC Medan Young Boys Soccer School 3-0
1401 Boys 16 08:30 Turf City 4 Asia Pacific Soccer School HK JSSL CL 1 2-0
1402 Boys 16 08:30 Turf City 5 Bintang Biru Assumption FC Kowloon Cricket Club 1-6
1404 Boys 16 08:30 Turf City 6 JSSL Elite Major League Football Academy 1-0
1010 Boys 14 08:30 Turf City 7 AKSIL 2 Singapore Sports School 2-1
1432 Boys 11 08:30 United World College 1 GFA Japan St Michael 1-0
1433 Boys 11 08:30 United World College 2 Chelsea FC Soccer School Singapore Bintang Garuda Soccer Skills 4-0
1434 Boys 11 08:30 United World College 3 Tai Tam Tigers ANZA 2 4-0
1435 Boys 11 08:30 United World College 4 JSSL Chamberlain Rising Stars Indonesia 0-6
864 Boys 10 09:00 Arena 1 NFDP Akademi Tunas Petaling Perdana JSSL Elite 2 1-2
865 Boys 10 09:00 Arena 2 Tai Tam Tigers AKSIL 3-2
860 Boys 10 09:00 Arena 3 JSSL Elite 1 Albirex Niigata Singapore 1-0
859 Boys 10 09:00 Arena 4 JSSL NeXt Gen FC Bangkok 1-2
345 Boys 9 09:00 Padang 1 Galaxy Figo Football Academy 4-0
346 Boys 9 09:00 Padang 2 Bina Taruna Jakarta Euro Soccer Academy 6-1
339 Boys 9 09:00 Padang 3 Turf City FC Asia Pacific Soccer Schools 4-0
1355 Boys 12 09:00 Padang 4 Chelsea FC Soccer School Singapore GFA Japan 3-1
1357 Boys 12 09:00 Padang 5 ANZA Bintang Biru Assumption FC 2-0
1448 Boys 13 09:00 Stamford 1 Sena FC Tai Tam Tigers 6-2
1449 Boys 13 09:00 Stamford 2 Euro Soccer Academy ANZA 1-0
988 Boys 14 09:00 Turf City 1 Kowloon Cricket Club Bintang Garuda Soccer Skill 1-2
986 Boys 14 09:00 Turf City 2 Tunas Zebaoth JSSL NeXt Gen 1-2
989 Boys 14 09:00 Turf City 3 Asia Pacific Soccer School HK BISP Cruzeiro Football Academy 2-3
991 Boys 14 09:00 Turf City 4 AKSIL Lee Man Rangers 2-1
987 Boys 14 09:00 Turf City 5 A Sport Soccer Club (Thailand) ANZA 2 2-0
993 Boys 14 09:00 Turf City 6 HKIS ANZA 0-1
997 Boys 14 09:00 Turf City 7 Enhance Sports Global Garuda Sakti Bali 1-0
995 Boys 14 09:00 Turf City 8 Bangkok Soccer School Makati FC 2-1
1411 Boys 11 09:00 United World College 1 OAZ Football Academy JSSL Carzola 2-0
1413 Boys 11 09:00 United World College 2 FORZA Select U11 JSSL NeXt Gen 2-1
1414 Boys 11 09:00 United World College 3 Budak Bola Inspire Bangkok Soccer Schools 5-0
1415 Boys 11 09:00 United World College 4 Bintang Biru Assumption FC JSSL Elite 2-1
874 Boys 10 09:30 Arena 1 Gold Coast Football Academy Royal Selangor Club 2-0
875 Boys 10 09:30 Arena 2 Sports Beijing Rising Star Soccer School Indonesia 0-1
876 Boys 10 09:30 Arena 3 FC Fantastic Shoot Football Academy 3-0
877 Boys 10 09:30 Arena 4 Makati FC Bangkok Soccer School 0-1
355 Boys 9 09:30 Padang 1 JSSL Wilshere JSSL CL 1 0-1
356 Boys 9 09:30 Padang 2 AC Milan Academy Singapore JSSL Elite 7s 1-2
357 Boys 9 09:30 Padang 3 JSSL NeXt Gen 7 Shoot Football Academy SG 0-2
1361 Boys 12 09:30 Padang 4 JSSL Elite 2 FC Bangkok 0-1
1359 Boys 12 09:30 Padang 5 ASIOP Apacinti Bangkok Soccer Schools 0-1
1460 Boys 13 09:30 Stamford 1 JSSL NeXt Gen SCC 1-0
1462 Boys 13 09:30 Stamford 2 ASSBI West Java Makati FC 2 2-3
1392 Boys 16 09:30 Turf City 1 group SCC 3-2
1393 Boys 16 09:30 Turf City 2 AKSIL Tampines Rovers FC 3-1
1394 Boys 16 09:30 Turf City 3 Royal Selangor Club ANZA 0-1
1395 Boys 16 09:30 Turf City 4 group ASSBI West Java 4-1
1006 Boys 14 09:30 Turf City 5 Arema Football Academy Football Plus 1-0
1007 Boys 14 09:30 Turf City 6 Royal Selangor Club Bedok Youth Soccerites 5-0
1008 Boys 14 09:30 Turf City 7 Euro Soccer Academy JSSL CL 1 3-1
1009 Boys 14 09:30 Turf City 8 Queens Boys United HMFC Johor 1-0
1416 Boys 11 09:30 United World College 1 FC Bangkok Makati FC 0-1
1417 Boys 11 09:30 United World College 2 Galaxy NFDP Akademi Tunas Putrajaya 0-2
1418 Boys 11 09:30 United World College 3 LFA Asia Pacific Soccer Schools HK 1-0
1419 Boys 11 09:30 United World College 4 NFDP - Akademi Tunas Petaling Perdana Turf City FC 2-1
878 Boys 10 10:00 Arena 1 LFA St Michael 3-0
879 Boys 10 10:00 Arena 2 Chelsea FC Soccer School Singapore Chadwick International 2-1
880 Boys 10 10:00 Arena 3 Chelsea FC Soccer School Indonesia Euro Soccer Academy 2-1
881 Boys 10 10:00 Arena 4 HMFC Johor Bina Taruna Cibubur 0-1
358 Boys 9 10:00 Padang 1 GFA Japan JSSL Ramsey 5-0
359 Boys 9 10:00 Padang 2 JSSL Walcott Chelsea FC Soccer School Singapore 1-0
360 Boys 9 10:00 Padang 3 JSSL Cech BTR Lions (AKTL) 0-11
1354 Boys 12 10:00 Padang 4 Amanecer Club de Futbol Makati FC 0-2
1356 Boys 12 10:00 Padang 5 NFDP - Akademi Tunas Petaling Perdana Euro Soccer Academy 3-0
1450 Boys 13 10:00 Stamford 1 Turf City FC Seoul Foreign School 1-0
1451 Boys 13 10:00 Stamford 2 AKSIL 2 HMFC 0-1
1406 Boys 16 10:00 Turf City 2 HMFC Johor Kowloon Cricket Club 1-0
1403 Boys 16 10:00 Turf City 3 Euro Soccer Academy Geylang International FC 1-0
1405 Boys 16 10:00 Turf City 4 ANZA 2 Asia Pacific Soccer School HK 1-2
1281 Girls 16 10:00 Turf City 5 SAIS Lions BISP Cruzeiro Academy 0-1
1282 Girls 16 10:00 Turf City 6 Euro Soccer Academy LFA 1-0
1223 Girls 14 10:00 Turf City 7 LFA ANZA 6-1
1224 Girls 14 10:00 Turf City 8 Jakarta Dragons Indonesia JSSL Elite 0-1
1412 Boys 11 10:00 United World College 1 ASIOP Apacinti OAZ Football Academy 2-1
1436 Boys 11 10:00 United World College 2 ANZA SSCA 2-0
1437 Boys 11 10:00 United World College 3 Euro Soccer Academy JSSL CL 1 4-1
866 Boys 10 10:30 Arena 1 Premier Football Academy FC Bangkok 0-4
867 Boys 10 10:30 Arena 2 JSSL Elite 1 AFZA United FC 0-1
868 Boys 10 10:30 Arena 3 Asia Pacific Soccer Schools HK Turf City FC 0-1
869 Boys 10 10:30 Arena 4 JSSL Elite 2 Tai Tam Tigers 2-1
361 Boys 9 10:30 Padang 1 JSSL UWC SCC 0-1
1358 Boys 12 10:30 Padang 2 JSSL Elite 1 Rising Star Soccer School Indonesia 2-1
362 Boys 9 10:30 Padang 3 St Michael Bangkok Soccer School Thailand 0-2
350 Boys 9 10:30 Padang 4 Galaxy Bina Taruna Jakarta 5-2
1360 Boys 12 10:30 Padang 5 A Sport Soccer Club Thailand OAZ Football Academy 1-0
1463 Boys 13 10:30 Stamford 1 JSSL CL 2 Davao City Philippines 3-1
1464 Boys 13 10:30 Stamford 2 JSSL CL 1 JSSL Wilshere 8-0
990 Boys 14 10:30 Turf City 1 JAPAN Society Select U14 JSSL NeXt Gen 2-0
994 Boys 14 10:30 Turf City 2 Jakarta Football Academy Bintang Garuda Soccer Skill 6-0
996 Boys 14 10:30 Turf City 3 Chelsea FC Soccer School Singapore BISP Cruzeiro Football Academy 3-1
992 Boys 14 10:30 Turf City 4 JSSL Elite A Sport Soccer Club (Thailand) 5-1
1227 Girls 14 10:30 Turf City 7 Euro Soccer Academy Poveda 2-0
1438 Boys 11 10:30 United World College 1 GFA Japan Chelsea FC Soccer School Singapore 0-1
1439 Boys 11 10:30 United World College 2 Tai Tam Tigers Rising Stars Indonesia 0-1
882 Boys 10 11:00 Arena 1 Gold Coast Football Academy Rising Star Soccer School Indonesia 4-3
883 Boys 10 11:00 Arena 2 FC Fantastic Bangkok Soccer School 1-2
884 Boys 10 11:00 Arena 3 LFA Chelsea FC Soccer School Singapore 4-0
885 Boys 10 11:00 Arena 4 Chelsea FC Soccer School Indonesia Bina Taruna Cibubur 1-0
347 Boys 9 11:00 Padang 1 Turf City FC Asiop Apacinti 4-1
348 Boys 9 11:00 Padang 2 LFA NFDP Akademi Tunas Petaling Perdana 1-2
349 Boys 9 11:00 Padang 3 JSSL Elite 8 Tai Tam Tigers 2-0
1370 Boys 12 11:00 Padang 4 LFA HMFC 1-0
1373 Boys 12 11:00 Padang 5 Bedok Youth Soccerites SSCA 1-3
1461 Boys 13 11:00 Stamford 1 GFA Japan JSSL NeXt Gen 0-1
1277 Girls 16 11:00 Turf City 1 BSL Major League Football Academy 1-0
1278 Girls 16 11:00 Turf City 2 SCC JSSL Elite 1-0
1284 Girls 16 11:00 Turf City 3 Kowloon Cricket Club Euro Soccer Academy 2-0
1283 Girls 16 11:00 Turf City 4 KLYS Malaysia BISP Cruzeiro Academy 2-0
1397 Boys 16 11:00 Turf City 5 ANZA group 0-1
1396 Boys 16 11:00 Turf City 6 group AKSIL 3-2
1407 Boys 16 11:00 Turf City 7 Euro Soccer Academy JSSL Elite 0-1
1408 Boys 16 11:00 Turf City 8 Asia Pacific Soccer School HK HMFC Johor 0-1
1420 Boys 11 11:00 United World College 1 ASIOP Apacinti FORZA Select U11 1-2
1421 Boys 11 11:00 United World College 2 Budak Bola Inspire Bintang Biru Assumption FC 5-1
1050 Girls 12 11:00 United World College 3 Chadwick International JSSL Stoney 0-1
1052 Girls 12 11:00 United World College 4 Poveda Team LFA 1-0
1375 Boys 12 11:30 Padang 1 Lee Man Rangers Chadwick International 2-0
1372 Boys 12 11:30 Padang 2 JSSL NeXt Gen Albirex Niigata Singapore 3-2
364 Boys 9 11:30 Padang 3 Shoot Football Academy SG GFA Japan 0-3
365 Boys 9 11:30 Padang 4 JSSL Walcott BTR Lions (AKTL) 0-3
1371 Boys 12 11:30 Padang 5 Royal Selangor Club Indonesia Soccer School 1-0
1452 Boys 13 11:30 Stamford 1 Kowloon Cricket Club Sports Beijing FC 3-1
1453 Boys 13 11:30 Stamford 2 JSSL Elite Chelsea FC Soccer School Singapore 0-1
1011 Boys 14 11:30 Turf City 1 Bina Taruna Cibubur Arema Football Academy 0-2
1013 Boys 14 11:30 Turf City 2 GFA Japan Queens Boys United 0-1
1014 Boys 14 11:30 Turf City 3 ASSBI West Java AKSIL 2 0-1
1012 Boys 14 11:30 Turf City 4 Royal Selangor Club Euro Soccer Academy 2-0
998 Boys 14 11:30 Turf City 5 JAPAN Society Select U14 AKSIL 0-1
999 Boys 14 11:30 Turf City 6 JSSL Elite ANZA 0-1
1000 Boys 14 11:30 Turf City 7 Jakarta Football Academy Bangkok Soccer School 3-1
1001 Boys 14 11:30 Turf City 8 Chelsea FC Soccer School Singapore Enhance Sports Global 1-2
1422 Boys 11 11:30 United World College 1 Makati FC NFDP Akademi Tunas Putrajaya 0-3
1423 Boys 11 11:30 United World College 2 LFA NFDP - Akademi Tunas Petaling Perdana 1-3
1051 Girls 12 11:30 United World College 3 Jakarta Dragons Indonesia JSSL Elite 2 2-0
1049 Girls 12 11:30 United World College 4 Girls Soccer Academy Davao City Philippines 0-4
870 Boys 10 12:00 Arena 1 FC Bangkok AFZA United FC 2-1
871 Boys 10 12:00 Arena 2 Turf City FC JSSL Elite 2 0-1
1374 Boys 12 12:00 Padang 1 Asia Pacific Soccer Schools HK Shoot FC 10-0
366 Boys 9 12:00 Padang 2 SCC Bangkok Soccer School Thailand 1-4
363 Boys 9 12:00 Padang 3 JSSL CL 1 JSSL Elite 7s 2-0
1376 Boys 12 12:00 Padang 4 AKSIL LFA 2-0
1378 Boys 12 12:00 Padang 5 Galaxy SSCA 4-0
1454 Boys 13 12:00 Stamford 1 Sena FC Euro Soccer Academy 2-1
1455 Boys 13 12:00 Stamford 2 Turf City FC HMFC 6-0
1228 Girls 14 12:00 Turf City 5 SCC Euro Soccer Academy 1-0
1229 Girls 14 12:00 Turf City 6 JSSL Stoney AKSIL 0-2
1053 Girls 12 12:00 United World College 1 ANZA JSSL Stoney 1-0
1170 Girls 12 12:00 United World College 2 Subang Jaya Community (SJCSC) Supergirls Poveda Team 2-0
1169 Girls 12 12:00 United World College 3 Tai Tam Tigers Jakarta Dragons Indonesia 0-1
1054 Girls 12 12:00 United World College 4 JSSL Elite 1 Davao City Philippines 1-0
886 Boys 10 12:30 Arena 1 Gold Coast Football Academy Bangkok Soccer School 1-0
887 Boys 10 12:30 Arena 2 LFA Chelsea FC Soccer School Indonesia 2-1
351 Boys 9 12:30 Padang 1 Turf City FC NFDP Akademi Tunas Petaling Perdana 4-1
1364 Boys 12 12:30 Padang 2 JSSL Elite 1 Bangkok Soccer Schools 7-0
1365 Boys 12 12:30 Padang 3 A Sport Soccer Club Thailand FC Bangkok 0-1
1362 Boys 12 12:30 Padang 4 Makati FC Chelsea FC Soccer School Singapore 2-0
1363 Boys 12 12:30 Padang 5 NFDP - Akademi Tunas Petaling Perdana ANZA 4-0
1002 Boys 14 12:30 Turf City 1 AKSIL ANZA 0-1
1003 Boys 14 12:30 Turf City 2 Jakarta Football Academy Enhance Sports Global 3-0
1016 Boys 14 12:30 Turf City 3 Queens Boys United AKSIL 2 2-3
1015 Boys 14 12:30 Turf City 4 Arema Football Academy Royal Selangor Club 2-0
1058 Girls 12 12:30 United World College 1 JSSL Elite 2 LFA 2-0
1057 Girls 12 12:30 United World College 2 Girls Soccer Academy Chadwick International 2-1
1441 Boys 11 12:30 United World College 3 Chelsea FC Soccer School Singapore Rising Stars Indonesia 1-2
1440 Boys 11 12:30 United World College 4 ANZA Euro Soccer Academy 3-1
1377 Boys 12 13:00 Padang 1 Royal Selangor Club JSSL NeXt Gen 1-2
352 Boys 9 13:00 Padang 2 JSSL Elite 8 Galaxy 0-1
367 Boys 9 13:00 Padang 3 JSSL CL 1 GFA Japan 0-3
368 Boys 9 13:00 Padang 4 BTR Lions (AKTL) Bangkok Soccer School Thailand 3-0
1379 Boys 12 13:00 Padang 5 Asia Pacific Soccer Schools HK Lee Man Rangers 2-1
1456 Boys 13 13:00 Stamford 1 Kowloon Cricket Club Chelsea FC Soccer School Singapore 2-1
1457 Boys 13 13:00 Stamford 2 Sena FC Turf City FC 0-1
1172 Girls 12 13:00 United World College 1 Subang Jaya Community (SJCSC) Supergirls ANZA 1-3
1171 Girls 12 13:00 United World College 2 Jakarta Dragons Indonesia JSSL Elite 1 0-1
1424 Boys 11 13:00 United World College 3 FORZA Select U11 Budak Bola Inspire 1-3
1425 Boys 11 13:00 United World College 4 NFDP Akademi Tunas Putrajaya NFDP - Akademi Tunas Petaling Perdana 0-2
1366 Boys 12 13:30 Padang 4 Makati FC NFDP - Akademi Tunas Petaling Perdana 0-2
1367 Boys 12 13:30 Padang 5 JSSL Elite 1 FC Bangkok 4-0
1466 Boys 13 13:30 Stamford 1 JSSL CL 2 JSSL CL 1 0-1
1465 Boys 13 13:30 Stamford 2 JSSL NeXt Gen Makati FC 2 3-1
1398 Boys 16 14:00 Padang 1 group group 0-1
1409 Boys 16 14:00 Padang 2 JSSL Elite HMFC Johor 0-2
1381 Boys 12 14:00 Padang 4 Galaxy Asia Pacific Soccer Schools HK 1-0
1380 Boys 12 14:00 Padang 5 AKSIL JSSL NeXt Gen 0-1
1279 Girls 16 14:30 Padang 1 BSL SCC 1-0
1285 Girls 16 14:30 Padang 2 KLYS Malaysia Kowloon Cricket Club 0-1
1225 Girls 14 15:00 Padang 1 LFA JSSL Elite 1-0
1230 Girls 14 15:00 Padang 2 SCC AKSIL 1-0
1382 Boys 12 15:00 Padang 4 JSSL NeXt Gen Galaxy 0-1
353 Boys 9 15:30 Padang 1 Turf City FC Galaxy 1-0
369 Boys 9 15:30 Padang 2 GFA Japan BTR Lions (AKTL) 0-2
1055 Girls 12 15:30 Padang 4 JSSL Elite 1 ANZA 2-0
1059 Girls 12 15:30 Padang 5 Girls Soccer Academy JSSL Elite 2 0-2
1134 Professional Academy 7s 16:00 Padang 1 Perth Glory Enhance Sports Global 3-0
1136 Professional Academy 7s 16:00 Padang 2 Sporting Lisbon Chelsea FC Soccer School Indonesia 2-0
872 Boys 10 16:00 Padang 4 FC Bangkok JSSL Elite 2 2-0
888 Boys 10 16:00 Padang 5 Gold Coast Football Academy LFA 2-1
1135 Professional Academy 7s 16:30 Padang 1 Penang FA JSSL FC 2-1
1137 Professional Academy 7s 16:30 Padang 2 Fulham FC Bangkok United 2-0
1458 Boys 13 16:30 Padang 4 Kowloon Cricket Club Turf City FC 2-1
1467 Boys 13 16:30 Padang 5 JSSL NeXt Gen JSSL CL 1 3-2
1426 Boys 11 17:00 Padang 1 Budak Bola Inspire NFDP - Akademi Tunas Petaling Perdana 1-0
1442 Boys 11 17:00 Padang 2 ANZA Rising Stars Indonesia 4-0
1004 Boys 14 17:00 Padang 4 ANZA Jakarta Football Academy 1-2
1017 Boys 14 17:00 Padang 5 Arema Football Academy AKSIL 2 1-0
1138 Professional Academy 7s 17:30 Padang 1 Perth Glory Penang FA 2-1
1139 Professional Academy 7s 17:30 Padang 2 Sporting Lisbon Fulham FC 1-0
1368 Boys 12 18:00 Padang 1 NFDP - Akademi Tunas Petaling Perdana JSSL Elite 1 1-2
1140 Professional Academy 7s 18:30 Padang 1 Perth Glory Sporting Lisbon -